Zverské nálepky

Autor nalepovacích albumov určite deti nemal. 

Začalo to klasicky nevinne. Pani v Jednote mi k bločku prihodila svetlozelený balíček sprevádzaný sprisahaneckým žmurknutím na Doju žužlajúcu suchý rožok. Potešilo ma, že slečinka má o zábavu postarané. Hneď som sa videla, ako pijem v kľude kávu, kým Doja lepí a Džúsik spí.

Po príchode domov Doja spustila: “Otoj to!”. Dobre, dobre. Vyberám z kočíka Džúsa, nákup letí do chladničky, medzitým zubami otváram balíček a natešenej dcére podávam nálepky. Prvá prekážka. Nie a nie nálepku odlepiť. Raz sa jej to podarí, druhýkrát už nie, ale keďže dnes nemá náladu rozvíjať svoju jemnú motoriku, prichádza za mnou. „Mama, olep to!“ Automaticky odrapocem: „Hovorísaprosímťamama.“ „Posímťamama,“ zopakuje. Keď je nálepka odlepená, prichádza ďalší problém..kam s ňou.. tak vysvetľujem, že okno, zrkadlo, stolička, atď. nie je vhodné miesto. Nasleduje populárne „pečo“ a ďalšie vysvetľovanie…

„Pečo“ mi neponúkli k nálepkám aj album? Nevadí, doriešim zajtra, album kúpime. Doja zatiaľ bezhlavo lepí nálepky na nábytok. So zaťatými zubami to prejdem bez komentára. Zajtra už bude mať album. Keď zaspí, nálepky odstránim. Cha! Ak medzitým nezaspím.

Druhý deň v obchode. Albumy nie sú. V ruke ďalšie nálepky. Doma situácia rovnaká. Deň za dňom, týždeň za týždňom. Nálepky sa kopia. Keď stíham, skrývam ich, keď nie, končia na nábytku. Po márnej snahe získať album to vzdávam. Beriem prázdny zošit, nech tie nálepky zmiznú zo sveta. Doju nalepovanie bavilo presne 3 nálepky, 3 minúty. Do zošita to lepiť nebude a nebude. ALBUM!

Doja je v obchode známa partia. Album má konečne odložený pod pultom. Nálepky radím podľa čísiel. Každú jej načnem, aby ju spokojne capla do albumu. Kým ona lepí a Džúsik odfukuje, nenápadne zdrhám do kuchyne, že si dám konečne tú kávu. Sedím, už vonia. Relax…dva..tri. Z detskej ide: „Mamaaaaa, ty poť sa poďeať ako Doja epí!“ Káva osamelo chladne v kuchyni.

Bože, ale jej to trvá. Nalepím to tam ja? A pripravím sa o ďalší zenový tréning trpezlivosti? Namiesto toho lapím, čuším a lepím si s ňou. Džúsik nespí….šklbe mi nálepky z ruky a blažene olizuje lepidlo.

Komentáre k článku “Zverské nálepky

  1. Dobre som sa nasmiala a videla zároveň samú seba 😂 nálepky sú uložené v skrini aj s albumom, čakajú na lepšiu chvíľu 😂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Šup šup hore