Seriály do dvojky

Seriály sú jedna z vecí, ktoré dokážu pri pohári vína a čipsoch premeniť deň s urevanými deckami na príjemnú spomienku. Latka je niekde úplne inde ako za čias Beverly Hills 90210. Kto sleduje, ten vie.

Seriál vám neukáže len to, že ten svalnatý blonďák jazdí na BMWčku. Povie vám viac. Ukáže blonďákovu protivnú ženu, otravnú matku, večne nacenganého otca a dvakrát rozvedenú sestru s troma deckami. Uvidíte, ako čávo ráno vstáva rozbitý, lebo spí na gauči v práci a na raňajky má včerajšiu hrianku a studenú kávu. Seriál vám dá pocit, že hrdinu poznáte ako svojho suseda Joža.

Telku doma nemáme, seriály sledujeme na kompe. Nemáme čas na šťukanie ovládačkou a predstava čiernej krabice na stene, čo sleduje každý môj krok sa mi proste nepáči. A to som sa ešte ani nedostala k Orwellovi. Na stene máme obraz. Normálny, farebný a je to pekné. Také veselé.  

Vonku je tma. Pre nás to znamená večer, pre bezdetných noc. Naše deti spánok neznášajú. Považujú ho za stratu času a preceňovaný prežitok. Doja príde x-krát za večer, že:
– chce piť
– chce cikať
– okamžite potrebuje leukoplast
– donesie sedem plyšákov, lebo ju „už nebavia“
– izbička sa jej nepáči

Všetko postupne vyriešime a potom konečne zaspí. Džúsika uspávam ja. Kombo fit lopta, nosič ho pri troche šťastia odpáli rovno do ríše snov. Ak sa mi podarí aj vyklápačka bez zobudenia, ide ruka hore a vtancujem do kuchyne. Cengám vínovými pohármi, do misky sypem po dôkladnej rozvahe chrumky. Čipsy sú hlučné, hluk budí deti. Deti hore, večer bez seriálu. 

Často sa stane, že na ten gauč sa doslova odplazíme zničení až o desiatej večer. Ale aby som neodbiehala.  Sme na gauči, seriál beží. Detailné zábery kráčajúcej hlavnej postavy tmavou ulicou rýchlosťou invalidnej starenky sa vlečú neskutočne pomaly. Rovnako sú na tom nekonečné zadumané pohľady hercov a režisérova márna snaha o zachytenie meniacej sa mimiky tvárí, prípadne scenérie. Martin v priebehu desiatich minút tretí krát zaspí. Nechcem pozerať sama. „Pustime si to na to dvojke,“ hovorí. Netuším, že niečo také vôbec existuje. Vraj to má to otestované na youtube tutoriáloch. Nadšene súhlasím. 

Titulky čítať stíhame, rozhovory prevzala banda Chipmunkov, sexuálne ladené scény môžu súperiť s králikmi. Z hodinovej časti je nabombovaná polhodinka. Dáme si dve, tri časti za večer ako za bezdetných čias.

Odmaká si Služobnica aj tretiu sériu na dvojke???

Ako si pustíš YouTube na dvojke?

Koliesko medzi CC a obdĺžnikom

Vyber rýchlosť

Dvojka!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Šup šup hore