Medzinárodno na Donovaloch

Z Oravy sme išli nabalení ako od rodiny. Fľaša marhuľovice, fľaša slivovice, dva poháre zaváraných čučoriedok z kríka za domom a kilo a pol syrových korbáčikov. Pol kila sme spratali cestou a vyriešili tým otázku, čo budeme jesť, do večere.

HOTEL
Ubytko v hoteli Šport. Ak si tam bol kedysi dávno ako ja, teraz by si ho ani nespoznal. Je zrekonštruovaný a prospelo mu to.

Do hotelov veľmi nechodievame, hlavne kvôli malým izbám, ale spravili sme výnimku, lebo ponúkli rodinnú izbu. Išlo o dve izby, prepojené dverami. V každej izbe dve lôžka, takže dokonalé. Pre Džúsika pripravili postieľku bez toho, že by sme ich o to poprosili.

Personál bol celkovo veľmi pozorný

Keď Martin dovynášal veci, štrngli sme si a išli na večeru. Varili výborne. V kuchyni robilo pár Indov, tak bolo niečo aj z indickej kuchyne.

PRE DETI
Hneď vedľa jedálne, bola konferenčka, ktorá slúžila ako detský kút(-ik). Tam ti bolo toľko hračiek, koľko som v živote nevidela. Ani u dedka a u babky na Vianoce. Šokujúce bolo, že tie hračky aj fungovali, žiadne rozbité rárohy s vybitými baterkami. Deti tam zabudli, že majú rodičov a my sme spokojne viseli na sociálnych sieťach a rozprávali sa. 

Po večeroch tu Maďari hrali karty a mladí futbalisti z Írska si kopali loptu ponad naše taniere s večerou. Začali sme totiž jedávať v kútiku, aby sme mali pri našich deťoch aspoň nejakú šancu sa v kľude najesť.

Výhľad na zasnežené parkovisko sa páčil najmä Džúsovi, ktorý zašpinil okno do pol metra poctivo každý deň.

LYŽOVAČKA
Obliekanie na lyže bola nervy drásajúca polhodinka, ktorá zvyčajne končila aj tak návratom na izbu, pre zabudnutú čiapku, rukavice alebo šál.

Na Donovaloch je jedno z najlepších ski centier pre deti v strednej Európe a nemusíš mať ani výbavu. Stačí, keď máš peniaze. Všetko zoženieš na mieste. Lyžiarska škola je samozrejmosťou. Naša Zojka sa odmietla učiť s inštruktorom. „Ujo sa mi nepáči.“ Uvidíme o rok. Snáď to bude lepšie.

Martin chodil z lyžovačky so Zojkou zničený. A Zoja tiež. Žeby však chodila spať skôr sa nedá povedať. Zatiaľčo my by sme si kľudne ľahli aj o pol 10, ona skákala na posteli ešte o pol 11.

MAMA NOSÍ
My s Noldžom sme chodili von v nosiči na prechádzku okolo hotela. Vonku príjemne mrzlo, ale svietilo slnko. Chlapčisko sa nadýchal čerstvého vzduchu, zaspal a ja som ho vyniesla spať do izby a vyložila si nohy. Žiadne upratovanie a varenie mi robilo dobre. 

WELLNES
Snažili sme sa deti ešte zničiť vo wellnese, ale malo to skôr opačný účinok. Detský bazén mal vodu teplú a čistú. Mohla si si požičať hračky, koleso, čokoľvek ťa napadlo. Plavecký bazén bol strážený plavčíkom. Voda príjemná, kto chce mohol si zaplávať aj pri zapnutom protiprúde.

Vo wellnese nechýbal prebaľovací pult s vlhčenými utierkami a voda na pitie. Saunový svet bol dostatočne veľký a osvetlenie intímne tlmené. V zadnej časti bolo príjemné tapidárium, kde do náladovej muzičky Džúsik vrieskal o dušu, že mu mám dať kameň z výzdoby, tak sme sa veľmi nezdržali.

PRAVÁ ZIMA
Na okne izby nám rástli cencúle gigantických rozmerov a nedaj decku skúsiť pravé donovalské Calipo

Obchod aj reštiky sme mali kúsok, tak sme využili aj sánky a boby. Ak sa ti ich nechce brať, bez problémov si ich požičiaš.

Džúsik, keďže je krpec, sa viezol v sánkach a Zojka revala celú cestu v boboch až po obchod, že chce v tých sánkach ísť ona. Úplný hysák mala. Taký, aký pozná snáď každá mama. Nejako sme to dobojovali až na hotel a prežili tento rev bez zapáleného hrdla.

IDE SA DOMOV
V deň odchodu mi upratovačka ochotne požičala vysávač, naložila som všetky veci do vakuového vreca, odsala vzduch a mohlo začať nakladanie do auta.

Domov sme prišli po skvelých 6 dňoch, unavení a oddýchnutí zároveň. Vybaľovala a prala som ešte tri dni, kým som to dala všetko doporiadku. Deťom tiež trvalo pár dní, kým sa spratali do kože, ale poviem ti, že to cestovanie stojí za to a vždy sa na každý výlet teším ako malá.

Už nech zas niekam ideme.

Napíšem ti potom o tom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Šup šup hore