Z Babičkinej záhrady

Krém Skin food od Weledy si ma našiel v tom najvhodnejšom čase. Mala som nádchu ako hrom. Zojka doniesla škôlkársky sopeľ a ja som každý deň vyprodukovala hromadu vreckoviek. 

Neviem, či je lepšie mať zastavenú nádchu alebo keď ti z nosa tečie ako z kohútika, každopádne ten druhý prípad so sebou prináša červený, suchý a šupinatý nos. Presne ako bol ten môj. 

Testovací balíček som si vyzdvihla vo voňavej predajni Babičkinej záhrady v Nitre. Na krém som sa tešila, lebo na môj vysušený nos som si nedávala dovtedy nič. Bola som zvedavá, ako si s ním krém poradí.


Všeobecne
Krém mám v 30ml balení. Je to veľkosť taká akurát. Ani veľká, ani malá. Okrem tejto veľkosti ho zoženieš ešte v 10ml alebo 75ml balení. Ide o univerzálny krém, ktorý má regeneračné a hojivé účinky. Ideálny je na suchú a podráždenú pokožku. Neobsahuje žiadne konzervačné látky, jedná sa o prírodnú kozmetiku, čo mne osobne vyhovuje a tento druh produktov  uprednostňujem.


Konzistencia
Z tuby som vytlačila hustejší, ale ľahko rozotierateľný krém. Voňal krásne bylinkami. V jeho zložení nájdeš fialku trojfarebnú, harmančeknechtík. Vôňa je výrazná, ale veľmi príjemná a absolútne mi nevadila ani pri rozotretí priamo na nose. Napriek tomu, že je mastnejší, dobre sa vstrebáva a nezanecháva mastný film. Krém na poškodenej pokožke neštípe, čo je dobre vedieť hlavne keď máš deti a chceš využiť jeho hojivé účinky

Použitie 
Skin food je mastnejší a má hustejšiu konzistenciu, považujem ho preto za vhodný hlavne na chladné obdobie a po zime na vysušenú pokožku. Viem si ho však predstaviť používať aj v lete na spálenú pokožku od slnka, či vysušené pery. Môj nos dal tento krém dokopy za dva dni používania. Žiadne šupiny, žiadna červená podráždená pokožka. Je to naozaj malý zázrak.


Vyskúšala som ho použiť aj na noc, ako masku na tvár. Ráno ma čakala príjemne hydratovaná pleť bez suchých miest. Krém som skúsila aj na suché a dopraskané päty a po pár dňoch bolo vidieť zlepšenie. Keď si dáš záležať a natrieš si ho na noc s bavlnenými ponožkami, ráno ťa budú čakať päty omnoho hebkejšiejemnejšie


Zhodnotenie 
Skin food je krémik naozaj všestranný. Či ho už budeš používať ako podkladový krém na tvár, krém na ruky alebo len na problémové vysušené partie, bude ti skvelým pomocníkomvoňavým kamošom. Zelená farba je dobre viditeľná, tak aj keď nosíš v kabelke kopu vecí ako ja, ľahko ho tam nájdeš. Ja som si ho za tých pár dní veľmi obľúbila.


WELEDA 2 V 1 šampón a sprchová emulzia
Sprchové gély a šampóny pre deti sú zaujímavá téma. Aspoň teda u nás doma, keď si vyberá naša Zojka, vždy je to podľa obalu. Elzu a princezné tentokrát vystriedal plávajúci tuleň a názov šťastný pomaranč, ktorý ju prehovoril, že šampónu a sprcháču v jednom dá šancu.


Šetrné zloženie
Prvá otázka, ktorú mi dala bolo, či ju nebudú štípať oči. Nebudú. Emulzia je šetrná voči detskej pokožke, aj očiam. Má krémovú konzistenciu, ľahúčko sa rozotiera či už po tele alebo vláskoch.

Zloženie, ako to už u Weledy býva, je prírodné s výťažkom bio sézamového oleja. Aj so svojou krémovou konzistenciou dokáže vyčariť parádnu penu. Po umytí ostali vlásky lesklé a čo mňa potešilo najviac, že vôbec neelektrizovali


Zhodnotenie
Sprchová emulzia a šampón v jednom je produkt, ktorému sa zvyčajne vyhýbam, lebo mám vždy pocit, že to nebude dobrý šampón. V tomto prípade však musím povedať, že je to veľmi príjemný produkt, s úžasnou vôňou, ktorý si u nás doma miesto bez problémov našiel. 


VONIA SVIEČKY
Poznáš ten pocit, keď ideš na návštevu a nevieš rýchlo, aký darček vziať hostiteľke? Niečo, čo poteší a je zároveň vkusnéneotrepané. Tak presne na túto príležitosť sa hodia čajové sviečky z včelieho vosku od firmy, ktorá sa nielen volá vonia, ale aj skutočne vonia. 


Sviečky sú ručne odlievané z pravého včelieho vosku. Mne ich vôňa pripomína jar. Celé balenie je bezodpadové, sviečky nemajú hliníkový obal ako bežne kahance poznáme. V balení sú pekne uložené na slame, spolu so skleneným svietnikom, ktorý na zapálenú sviečku využijete a hodí sa do každého interiéru.

Ideálny darček či už pre spomínané návštevy, obchodných partnerov či kamošovu zerowaste frajerku.

Všetky tieto produkty a ešte oveľa viac kúpiš na www.babickinazahrada.sk alebo v kamennej predajni v Nitre na Priehradnej ulici.

za foto ďakujem: this.is.imagine

*produkty mi boli nezáväzne poskytnuté na testovanie, to však nemení môj názor na recenziu. Nejedná sa o platenú spoluprácu.

Komentáre k článku “Z Babičkinej záhrady

  1. Je to dobrá kozmetika. Keď sme raz boli v Nemecku za tatinom, minul sa nám sudokrem na riťku a čuduj sa svete, nedalo sa nikde zohnať. Nakoniec v niektorom z obchodíkov na námestí mi ponúkli Zn. Weleda, kamilkovy krém. Zo začiatku som nebola nadšená, pretože som bola fixovana na sudokrem a bez neho ani na krok. Ale nakoniec weleda krém zvíťazil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Šup šup hore