Kvasiť, či kysnúť, to je otázka

Ku kváskovaniu som sa dostala tak, ako ku všetkému, čo som kedy skúsila. Proste mi to napadlo, niečo som si pogooglila, spýtala sa známych a išla som si za tým.

Nie, nemusela som kvaskový chlieb ochutnať, aby som vedela, že ho chcem vedieť piecť.  Stačilo mi, že som sa vyhýbala pečivu z obchodu, lebo mi nechutilo a na druhý deň bolo mizerné. Nafukovalo ma z neho a úplne zo mňa vysalo energiu. . 

Zohnala som si kvások od susedy a začala.  Ak tvoja suseda nekváskuje, existuje kvásková mapa, kde si toho svojho darcu ľahko nájdeš. 

Kúpila som si knihu, ale celkom dobre mi pomohol aj YouTube a Google, kde som si všetky infošky naštudovala.

13. mája to bude rok, čo kváskujem. Viem to, lebo môj kvások sa volá Servác. Dala som mu meno podľa dňa, kedy k nám prišiel. Dnes je to už Servác III. Tie predchádzajúce som svojou „starostlivosťou“ poslala do večných lovíšť. Celý život sa učíme, hm..

Po pár podarených a mnohých nepodarených chleboch som na stránkach našej škôlky zbadala oznam o konaní kurzu kváskovania s Kváskulienkou. Vedela som, že musím ísť. Posledné chleby končili v koši a nevedela som prečo. Pri kváskovaní je tých možností viac.

Martin súhlasil, že povaruje Noliho, aj keď išlo 3 hodiny v nedeľu ráno. Ja som si vzala so sebou Zojku. A na kurz som išla. 

Najťažšie z celého kurzu bolo ráno vstať. Posúval sa čas a to rozbilo nielen mňa, ale aj deti. Na kurz som si mala priniesť nádobu na kvásokzásteru a váhu. Váhu som zabudla, ale tak som len človek. Bola som rada, že sme sa vôbec vytrepali a došli len s 10 min meškaním. Vzala som aj Serváca III., lebo sa mi už dlhšie nepozdával a dosť posmrdkával.

Zloženie účastníkov kurzu bolo pestré. Od hádam 20 ročnej dievčiny po krásnu staršiu pani so zapletaným copom.

Naša mentorka, Kváskulienka Lenka, vyzerá presne ako tvoja vysnívaná suseda, čo ti v nedeľu prinesie koláč, ktorý napiekla. A tykáš si s ňou. To sa mi páči, lebo vykanie na kurzoch nemám rada. Sme tam predsa jedna rodina. Ľudia s rovnakým cieľom. Je jedno, kto má koľko rokov a koľko titulov.

S Lenkou ste kamošky. Hneď od začiatku. Porozprávala nám niečo o kvásku z histórie. Spomenula aj, ako sa ku kváskovaniu dostala ona, veď každá máme svoj príbeh

Nachystala pre každého z nás misu, v ktorej sme si chlebík zamiesili. Všetko nám popísala, ochotne a trpezlivo.

Domov som si priniesla materiály s postupom pečenia a starostlivosťou o kvások. Odvtedy som piekla dvakrát a stále si postup vytiahnem a kontrolujem, či som na niečo nezabudla.

Odpovedala na všetky naše zvedavé a možno sem tam aj hlúpe otázky. Jasné, že máš iné otázky, keď nejaký ten čas kváskuješ. Hlavné je pýtať sa a nehanbiť sa. A Lenky som sa nebála opýtať čokoľvek, čo ma zaujímalo. 

Kým sme cesto na chlebík prekladali, v kuchyni sa jeden chlieb už piekol

V prestávke medzi prekladaním sme ochutnali, čo nám Lenka pripravila doma na desiatu. Priniesla chlebík, pletenku a čokoládový vrkoč. A rožky. Bohovské rožky!

Falošnú tresku poznáš? Aj tá tam bola. Urob si ju. Nájdeš ju na Lenkinej stránke. A aj veľa iného. Semienkové krekry napríklad…

Ach, na tie si robím chute.

Lenka nachystala cesto s každým z nás. Ku každému prišla, pozrela sa, ako cesto vyzerá, vysvetlila, či je dobré. Som rada, že to nenechala len na nás. Pomohla ti zvinúť ho a preložiť do ošatky. Ošatky nám priniesla ukázať a povedala nám, aké sú v nich rozdiely a podľa čoho ich kupovať. Nechýbali pomôcky na oprášenie chleba od múky a narezanie cesta.

V ošatke sme si vzali cesto domov a samotné pečenie si užil každý sám. A takto to dopadlo u nás doma.

Lenka robí kurzy aj na jej božské rožky a sladké kváskové pečivo. Všetko nájdeš na jej Facebook-u. Či už si z Trnavy alebo Piešťan, či Trenčína.

Ak váhaš, či tá všetka robota stojí za to. Tak stojí. Tá chuť je úchvatná. Chlebík chutí ako čerstvo upečený pár dní. Striedka ako obláčik. Nesplesnie ti. Maj ho v ľanovom vrecku. Jemu je tam dobre. Lepšie ako v sáčku.

Ak ho náhodou hneď nezješ, nakrájaj ho na krajce a šup do mrazničky. U nás sa zje 750g za dva večery. Lebo je famózny. Namiešaš si múku, akú chceš. Špalďák, grahamový, dvojzrnný, celozrnný, ražný. Po akom ti srdce piští. S acidkom, pivom, kyslou smotanou, zemiakom, semienkami alebo aj s hrozienkami.

Môžeš z neho spraviť parmezán chudobných alebo krutóny do polievky. Z prebytku kvásku zas semienkové krekry.

Všetko možné sa dozvieš na tomto kurze. Mne sa páčilo. A išla by som zas

Ale až keď dopečiem ten dnešný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Šup šup hore