Hľadanie vajca v Schloss Hoff

Minulú sobotu sme si naplánovali návštevu u kamošov v Bratislave, a keď už sme išli tým smerom, rozhodli sme sa ísť si pozrieť veľkonočné trhy na zámku Schloss Hoff.

Z Bratislavy si tam za pol hodku a s deťmi sa tam dá stráviť pár príjemných hodín. Prišli sme v dobrom čase, pred pol 12. Ľudí ešte nebolo veľa, ale stále prichádzali noví. Vstupné pre nás dospelých bolo 7 Eur. To bez prehliadky zámku. Za deti do 6 rokov sa neplatí. Požičať sa tu dajú všeliaké odrážadlá, prípadne drevený vozík, do ktorého si deti naložíš. Ak ťa zaujímajú ostatné ceny, odfotila som ti ich.

Hneď na prvom námestí si môžeš posedieť na lavičke s veľkonočným zajacom, ten mi však pripadal ako veľkonočný šibač po pár prípitkoch a vo vozíku mal kamoša, ktorý mal „vyšibané“ ešte viac. Tie naše deti chceli vajcia rozhadzovať a brať si so sebou, takže sme nepobudli. Toalety máš hneď tu, tak to využi a pošli všetkých, nech máš potom kľud.

Ďalej tam uvidíš veľkú oranžovú krabicu, čo je vlastne prenosná výstava na tému Hra s jedlom. To by som si pozrela, keby sme boli bez detí. Túto tému totiž poznám čiastočne z domu. Hru s jedlom mi Noli ukazuje každý deň. Myslíš, že to bude to isté? Ak si tam bola, napíš mi, čo si tam videla. Zvedavá som totiž, či sú tam vystavené batoľatá, čo sa hrajú s jedlom alebo čo tam vlastne je.

Za zákrutou sú prvé stánky. Balóny, popcorn a kolotoč. Zojka mi hneď oznámila, že chce balón. Stál 12 Eur. To vážne. Prehovorila som ju na turecký med. Kolotoč ju nezaujal, ale detí sa okolo neho hemžilo dosť. Naša prvá ozajstná zastávka bola v stánku s pečivom, kde si obe deti nadšene vybrali a chvíľu bol kľud.

Na obed sme si dali burger (8,90 Eur), videla som tam aj ryby na ražni a langoše. Dalo sa vybrať. V stánkoch predávali všeliaké doplnky a drobnosti s veľkonočnou tematikou, kto to má rád, tak sa určite poteší. Vzali sme ešte turecký med (1,90 Eur), čo vyzerá ako zmrzlina zaliata čokoládou a bol skvelý. Ten mi ozaj chutil a potešilo ma, že Zojka ho nevládala zjesť, takže ostal mne.

Ďalšou našou zastávkou bol stánok s kávou a domácim vaječným likérom. Likér môžeš ochutnať a aj tak urob, lebo bol ozaj vynikajúci. Fľaška vyšla na 12 Eur. Káva bola tiež výborná a môžeš si ju tu aj kúpiť. Myslím, že 250g balenie vyšlo okolo 8 Eur.

Ďalej uvidíš miestnosť, kde boli odparkované koče a koňa, ktorého žiadali nekŕmiť, ale každý mu strčil za hrsť trávy ako šiel okolo.

Najviac deti zaujali detské ihriská a hladkacia ZOO. Tu sa dalo stráviť času dosť a tu predávali aj tie spomínané langoše.

V Sloss Hoff sme strávili niečo vyše dvoch hodín a deti by ostali aj dlhšie, ale my sme už mali dosť. Je to výlet orientovaný predovšetkým pre rodiny s deťmi, ktoré sa tu ozaj majú možnosť vyblbnúť, pozrieť zvieratká, spustiť sa z veľkej šmýkalky, či liezť po všakovakých preliezkach.

K aktivitám patrí aj hľadanie veľkonočného zajaca a vajíčok, jazda na koči, varenie a pečenie, ozdobovanie kraslíc a jazda na poníkoch.

Veľkonočné trhy budú ešte dva nasledujúce víkendy 13.-14.4. a 20.-22.4.2019. Všetky info nájdeš na tejto stránke:

https://www.schlosshof.at/sk/vsetky-podujatia/schloss-hof/event-detail/veranstaltung/velkonocne-trhy/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Šup šup hore